80×120 Epal Palet

5/5

İÇİNDEKİLER

✅ 80×120 EPAL PALET ÖZELLİKLERİ

Standart ölçüleri 80×120 olan Epal paletlerin özellikleri oldukça sağlamdır. Bu paletlerin tutturulması için 78 adet çivi kullanılır. Ayrıca, palet tahtalardan oluşur ve 80 tahta kullanılabilir. Demiryolu taşımacılığı için de çok uygun olan bu paletler, 20 kg ağırlığındadır.

Ayrıca 35 kg ağırlığındaki modelleri de mevcuttur. Epal paletler yüksek kaliteli ve dayanıklıdır. En uzun yolculuklarda bile malın sorunsuz bir şekilde alıcıya ulaşmasını sağlarlar. Ahşap malzeme ölçüleri, tahtalarda kullanılacak malzemenin maksimum %22 nem oranına sahip olması gerektiği şekildedir. EUR Epal Palet olarak da bilinen bu paletin çivilerinin cinsi ve montajlama koordinatları, paletin dayanıklılığını maksimum seviyeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmıştır.

ÖzelliklerAçıklama
✅ Epal palet nedir✅ Güvenilir 2. el palet
✅ Epal palet fiyatları✅ Fiyat Sorunuz!
✅ Euro epal✅ Dayanıklı epal palet
✅Epal turpal palet✅ 2. el palet fiyatları
✅ Epal euro palet✅ Küçük palet

80×120 Epal Palet Fiyatları

120×80 ölçülerindeki Epal paletlerin fiyatları, kullanılan malzemeye bağlı olarak değişiklik gösterir. Dünya genelinde en çok tercih edilen taşıma araçlarından biri olan Epal paletler, farklı malzemelerden üretilebilirler. Genellikle standart boyutlarda imal edilirler ve Avrupa tarafından belirlenmiş ölçülere uygun olarak üretilirler. Kullanım alanları oldukça geniştir ve demiryolu taşımacılığı en sık kullanılan sektörlerden biridir.

Euro paletler, Avrupa standartlarına uygun olarak en yüksek kaliteyle üretilir ve satılır. Bu nedenle fiyatlarında farklılıklar meydana gelir. Ancak, Arda Palet firması her palet çeşidinde olduğu gibi özellikle Euro epal palet çeşitlerinde en uygun fiyatları müşterilerine sunmaktadır.

2. El Ahşap Palet Türleri ve Fiyatları

80 x 120 ısıl işlem görmüş Euro palet, sağlıklı bir taşımacılık için en ideal ürün olarak nitelendirilir. Palet üretimi sırasında ahşap malzeme bir fırına konularak işlem görür. 56 derece sıcaklıkta yapılan işlem sayesinde paletlerdeki mantar, böcek ve lavralar yok edilir. Işıl işlem ile ahşap hijyenik hale getirilir ve kullanıma uygun hale gelir. Euro palet ağırlığı ve hacmi Euro çeşidine göre farklılık gösterebilir. Ahşap Euro paletler, dünya genelinde ve Türkiye’de en çok tercih edilen palet türüdür. Üretilen ürünler, forkliftlerle yüklenerek taşıma araçlarına konulur.

80 120 Isıl işlem görmüş Epal palet

Euro paletin en önemli özelliklerinden biri, çevreci olması ve tekrar kullanılabilmesidir. Paletler, tamir edilerek ve tekrar kullanılarak maliyeti düşürülür. Standart boyutu nedeniyle her sektörde ve her yerde kullanılabilir. Toplanarak daha uygun bir fiyata satışa sunulabilir. Palet üretiminde kullanılan ahşabın türü, üretiminde en önemli faktördür.

Avrupa Birliği tarafından belirlenen ağaç türü, çam ağacıdır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan çam ağacından üretim yapılır. Ahşabın nem oranı da önemlidir. Nem oranı %22 olarak belirlenir. Nem oranı uygun olmayan ahşaplar, ürünlerin nemden zarar görmesine veya ahşabın kırılganlığının artmasına ve kazalara neden olabilir. Bu nedenle imalatta nem oranı önemli bir unsurdur.

Epal Palet Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

 • Euro Paletler, sağlamlık ve dayanıklılık sağladıkları için tercih edilmektedir.
 • Ayrıca çevre dostu oldukları için kullanım süreleri bittiğinde doğaya geri kazandırılabilmektedirler.
 • Uluslararası standart boyutlarda seri olarak üretildikleri için diğer palet türlerinden ayrılmaktadırlar ve standart ölçüleri 80×120 cm olarak belirlenmiştir.
 • Çam ya da kavak ağaçlarından yapılan Euro Paletlerin ortalama ağırlıkları 20-30 kilogram arasındadır ve ağır malzemelerin taşınması için idealdirler.
 • Paletlerin üzerinde 1 tondan fazla yük taşınabilmektedir.
 • Euro Paletleri dayanıklı oldukları için kullanım ömürleri çok uzundur ve üretiminde TSE standartlarına uygun çiviler kullanılmaktadır.
 • Paletlerin daha sağlam olması için nürveli yani burgulu özel üretim çiviler kullanılmaktadır ve üretimde ağırlıklı olarak makine gücü kullanılmaktadır.

Isıl işlemli ahşap palet modelleri için ziyaret edebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • 80x120 EPAL palet nedir?
  80x120 EPAL palet, Avrupa Paletleri Birliği tarafından belirlenen standartlara uygun olarak üretilen ve özellikle Avrupa'da yaygın olarak kullanılan bir taşıma paletidir. Boyutları 80 cm genişlik ve 120 cm uzunluk olup, ahşap malzemeden üretilir.
 • 80x120 EPAL paletin taşıma kapasitesi nedir?
  80x120 EPAL palet, taşıma kapasitesi bakımından oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Standart ölçülerdeki bir EPAL paletin taşıma kapasitesi yaklaşık 1500 kilogramdır. Ancak taşıma kapasitesi, paletin yapısına, malzemesine ve kullanım koşullarına göre değişiklik gösterebilir.
 • 80x120 EPAL palet ne kadar dayanıklıdır?
  80x120 EPAL palet, ahşap malzemesi sayesinde oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. EPAL paletlerinin üretiminde kullanılan ahşap malzemeler, özellikle nem, çürüme ve çeşitli dış etkenlerden korunmak için özel işlemlerden geçirilir. Bu sayede, EPAL paletlerinin ömrü oldukça uzun olabilir ve birçok kez tekrar kullanılabilirler.
 • Facebook
  Twitter
  LinkedIn

  Formu doldurun , sizi arayalım.

  Yazar Hakkında
  Şermin Kaya
  Şermin Kaya

  Şermin Kaya, 1980 yılında İzmir'in Küçükçiğli semtinde dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren matematiğe olan ilgisiyle dikkat çekiyordu ve ilerleyen yıllarda bu alanda başarılı bir kariyere sahip olacağı belliydi. Şimdilerde Çil Ticaret firması için içerik üreticisi olarak çalışıyor.

  Tüm Yazıları Görüntüle
  5/5 - (10 votes)
  Güncellenme Tarihi: 2024-04-17 09:22:28
  × Fiyat Teklifi Alın veya Soru Sorun!