EURO PALET

5/5

İÇİNDEKİLER

✅ EURO PALET NEDİR? EURO PALET ÖZELLİKLERİ

Dış ticaret yapan şirketler, malzemeleri taşımak veya almak için kullanacakları tedarik sistemi konusunda özen göstermek zorundadır. Ürünler, getirildiği ülkenin böceklerini veya pisliklerini ambara taşımamalıdır, özellikle tarım ürünleri için bu çok önemlidir. Bu tür problemleri önlemek için, Euro Palet adı verilen paletler kullanılabilir. Bu çevre dostu ürün, kurutulmuş ahşaptan yapılmıştır ve mantar veya böcek sorunlarına karşı koruma sağlar. Bu paletler, Uluslararası Demiryolu Birliği’nin onayıyla birçok ülkede ticaret yapmak için kullanılmaktadır ve diğer paletlerden farklı olan damgalarla işaretlenmektedir.

Euro Palet, Avrupa Palet Birliği tarafından belirlenen standartlara uygun olarak üretilen bir palettir. Paletler, 80×120 cm, 100×120 cm, 120×100 cm ve 60×80 cm boyutlarında olabilir. En yaygın olarak kullanılan boyut, 80×120 cm olan Euro Palet’tir. Bu palet 80 parçadan oluşur, yaklaşık 35 kg ağırlığındadır, taşıma kapasitesi ise 1500 kg’dır ve 45,234 dm3 hacmi vardır.

EUR PALET

Euro Palet, Avrupa Palet Havuzu (European Pallet Pool EPP) sistemi tarafından da desteklenmektedir. Bu sayede, standartlara uygun olan paletler “palete-kars-palet” değişimi yapılabilir. EUR/EPAL paletler, 78 özel çiviyle tutturulmuş standart boyutlarda, 1200 mm x 800 mm x 144 mm olarak belirlenmiştir.

Euro Palet Fiyatları 2023

Euro Palet ÇeşitleriÖlçülerFiyat
Eur, Eur 1800 mm x 1200 mmFİYAT AL
Eur 21200 mm x 1000 mmFİYAT AL
ur 31000 mm x 1200 mmFİYAT AL
Eur 4800 mm x 600 mmFİYAT AL

Euro paletler, dış ticaret yapan şirketlerin malzeme taşıması ve depolaması için kullandığı standart ölçülere sahip paletlerdir. Bu paletler, Avrupa Palet Birliği tarafından belirlenmiş olup, 80×120 cm ölçülerinde üretilmektedir. Kavak ve çam gibi malzemeler kullanıldığı için, tam ağırlıkları belli olmamakla birlikte, ortalama olarak 25-30 kg arasında bir ağırlığa sahiptirler. Binden fazla yükü taşıma kapasiteleri bulunmaktadır ve ticaret için gerekli bir üründürler. Özel ölçüler ile de üretilebilen Euro paletleri, ikinci el olarak da uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Euro Palet Imalatı

Euro paletlerinin üretiminde kullanılan ahşap türü en önemli faktördür ve Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak çam ağacı kullanılması önerilir. Çam ağacı dayanıklı ve uzun ömürlüdür, bu yüzden Euro palet üretiminde sıkça tercih edilir. Ahşabın nem oranı da üretimde önemli bir faktördür. Ahşapların nem oranı %22 olarak belirlenmiştir ve bu orana uymayan ahşaplar, taşımacılık sırasında ürünlere zarar verme riski taşırlar. Aynı zamanda, düşük nem oranı ahşapların kırılganlığını arttırarak taşımacılık sırasında kazalara neden olabilir.

Euro paletler, yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilir. Bu nedenle fiyatları diğer palet çeşitlerine göre biraz daha yüksek olabilir. Her bir paletin çivisinden kullanılan malzemesine kadar özel bir üretim sürecinden geçirilerek denetimden geçirilir. Bu nedenle Euro paletler, kaliteli ve dayanıklı yapılarından dolayı en çok tercih edilen palet çeşitleri arasında yer almaktadır.

İkinci El Euro Palet

Birbirinden farklı boyutlarda, renklerde ve hatta şekillerde olan ikinci el Euro palet çeşitleri, birçok firma tarafından sürekli talep edilmektedir. Bu yüzden bir gün içinde bile sayısız palet çeşidi talebi alınır ve üretimi yapılır. Bu nedenle özellikle son zamanlarda ikinci el palet çeşitleri oldukça fazla bir şekilde talep edilmeye başlandı.

Euro paletin önemli niteliklerinden birisi çevreci olması, düşük maliyeti ile hesaplı olması ve tamir edilebilir özelliği korumasıdır. Üretimi yetki sınırları içinde olan Euro Palet, azami sağlamlıkta olabilmesi için sertifika sahibi üretici tarafından üretildikten sonra sağlamlık test aşamalarında başarı sağlaması için uluslararası kontrol şirketleri gözetiminde standartları kesinleştirilir.

 • EPAL ve EUR damgalarıyla ahşap paletlerden ayırıcı bir özelliğe sahiptir.
 • Dört yüz kilo taşıma kapasitesini karşılayacak bir sağlamlıktadır.
 • 80×120 ebatlarında üretime tabi olur.
 • Tekrar satışa sunulabilecek tamir ve bakımlardan geçen bir özelliği de barındırmaktadır.

İkinci El Euro Palet Çeşitleri

İkinci el Euro palet, nakliye sektöründe artan bir gereksinim olarak kabul edilebilir. Bu paletler, birçok nakliye işinde kullanılarak, ürünlere zarar vermeden taşımacılık işlemlerini daha kolay hale getirir ve nakliye işleri en hızlı şekilde tamamlanır. Günümüzde paketlenerek yapılan bu taşımacılık sayesinde, ürünlere böceklerin gelmesi ve haşeratların ürünlere zarar vermesi gibi durumlar engellenerek ürünlere zarar gelmesi önlenir. Bu nedenle, daha sağlıklı ve sorunsuz bir taşımacılık için palet kullanımından faydalanabilirsiniz.

İkinci el paletlerin fiyatları, yıpranma payına ve kullanım süresine göre değişiklik gösterir. Onarım gerektiren paletler çok düşük fiyatlara sahip olabilirken, sağlam olan paletler daha yüksek fiyatlara satılır ve satın alınır. Ancak her iki durumda da, palet fiyatları piyasadaki satış fiyatlarının altındadır.

İkinci el palet fiyatları, ölçülerine, çeşitlerine ve sipariş adedine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle, lütfen ihtiyacınız olan palet sayısı ve ölçülerini bize e-posta veya telefon ile bildirerek size en uygun fiyat teklifimizi alınız.

EPAL 1 EURO PALET ÖZELLİKLERİ

 • EPAL paletleri tüm dünyada sınırları güvenli bir şekilde geçer.
 • EPAL paletleri, malların sorunsuz taşınmasını garanti eder.
 • EPAL paletleri, malların istikrarlı bir şekilde depolanmasını sağlar.
 • EPAL paletler yüksek kaliteleri sayesinde maksimum iş güvenliği sağlar.
TürÖzellik
✅ Tahta plaka adedi11
✅ Çivi adedi78
✅ Takoz adedi9
✅ Uzunluk800 mm
✅ Genişlik1.200 mm
✅ Yükseklik144 mm
✅ AğırlıkYaklaşık 25 kg
✅ Taşıma kapasitesi1.500 kg
✅ YükSağlam ve düz bir zemin üzerine istiflendiğinde maks. 4.000 kg
✅ Üretim StandardıEPAL Teknik Şartnameye göre üretilmiştir.

EURO Palet Ölçüleri

Avrupa Palet Birliği tarafından belirlenen standart Euro Palet ölçüleri;

 • 80×120 cm.
 • 100×120 cm.
 • 120×100 cm.
 • 60×80 cm.

Euro Paletler ölçü ve özelliklerine göre ayrı taşıma kapasitesine sahiptir. Aşağıda her bir palet ölçüsünün yük, ek yük ve kullanım alanları belirtilmiştir.

Epal Euro Palet Ölçüsü

Uzunluk : 800 mm
Genişlik : 1.200 mm
Yükseklik : 144 mm
Yük kapasitesi : 1.500 kg
İstifte maksimum ek yük : 4.000 kg
Ağırlık : yaklaşık 25 kg

EPAL teknik düzenlemelerine göre üretim

Kullanım alanları: Taşıma + Depolama

Epal Palet ile Euro Palet Farkı

Çil Ticaret olarak, bu yazımızda Epal Euro Paletleri ile diğer paletler arasındaki farkları sizinle ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız. Epal palet fiyatları sürekli olarak artış göstermektedir ve müşterilere sunulan fiyatlar talep artışını karşılamakta yeterli olmamaktadır. Bu nedenle, kaliteli ve uygun fiyatlı paletler arayan şirketler, EPAL tarafından belirlenen kalite standartlarına uygun palet tedarikçilerini tercih etmektedirler.

EPAL, dünya genelinde kalite garantili EPAL/EUR-Paletleri sunmak için tek isimdir. EPAL damgasına sahip olan paletler, üreticilere verilen yetki kapsamında üretilmekte ve kullanımı doğru şekilde denetlenmektedir. EPAL damgalı paletler, uluslararası ticarette sorunsuz bir şekilde değiştirilebilmekte ve böylece sürekli masraflar minimize edilebilmektedir. Bu sayede nakliye verimliliği artırılmakta ve sonuç olarak çevre korunmaktadır.

Çil Ticaret olarak, kaliteli hizmet vermek adına sizin yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz. Euro paletler kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlar arasında Standart Euro PaletOrta Tip Paletİnce Tip Palet ve Kalın Tip Palet gibi farklı tipler bulunmaktadır. Bu farklı tiplerin belirlenmesinde etkili olan faktör, ebatlardır. Euro paletler AB standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve normal paletlere göre daha yüksek bir kaliteye sahiptir. Euro paletlerin üretim standartları, denetim yetkisine sahip olan firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir ve bu nedenle, Euro palet üretimi yapmak isteyen firmaların bu izne sahip olması gerekmektedir.

Euro paletler, ağır yük taşımacılığı için uygundur ve üstün kaliteli malzemeleri sayesinde ağır yüklerin taşınmasında en uygun palet türlerinden biridir. Euro paletler, EPAL damgalıdır ve özellikle ihracatta çok tercih edilmektedir. Hangi palet türünün tercih edileceği, ihtiyaca göre belirlenmelidir.

Facebook
Twitter
LinkedIn

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Euro Palet nedir ve ne işe yarar?
  Euro Palet, 80x120 cm boyutlarında ve standart bir taşıma paletidir. Taşımacılık ve depolama sektöründe kullanılan bu paletler, malzemelerin taşınmasını kolaylaştırır ve depolama alanlarında düzen sağlar.
 • Euro Palet kaç kilo taşır?
  Euro Paletler, taşıma kapasitesi 1.500 kg'ye kadar olan yükleri taşıyabilir. Ancak yüksekliği ve yoğunluğu yüksek olan yüklerin taşınmasında kullanılan paletlerin taşıma kapasitesi değişebilir.
 • Euro Paletlerin özellikleri nelerdir?
  Euro Paletler, ahşap malzemeden üretilir ve boyutları standarttır. Taşıma kapasitesi yüksektir ve taşıma işlemlerinde kolaylık sağlar. Paletlerin üretiminde kullanılan ahşap malzeme, genellikle doğal ve sert ağaç türleri olup, sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 • Euro Paletler nasıl kullanılır?
  Euro Paletler, yüklerin altına yerleştirilerek kullanılır. Yüklerin sabitlenmesi için paletin üzerindeki çıkıntılar kullanılabilir. Paletler, forklift, transpalet ve benzeri araçlarla taşınabilir. Paletlerin kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ise paletin düzgün bir şekilde yerleştirilmesi ve yüklerin güvenli bir şekilde sabitlenmesidir.
 • Formu doldurun , sizi arayalım.

  Yazar Hakkında
  Şermin Kaya
  Şermin Kaya

  Şermin Kaya, 1980 yılında İzmir'in Küçükçiğli semtinde dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren matematiğe olan ilgisiyle dikkat çekiyordu ve ilerleyen yıllarda bu alanda başarılı bir kariyere sahip olacağı belliydi. Şimdilerde Çil Ticaret firması için içerik üreticisi olarak çalışıyor.

  Tüm Yazıları Görüntüle
  5/5 - (4 votes)
  Güncellenme Tarihi: 2024-04-17 08:20:55
  × Fiyat Teklifi Alın veya Soru Sorun!